קורס שנתי - 10 מפגשים, דמי הרשמה.

הקורס השנתי
קורס הדגל של “המרכז למלאכות”!
הקורס מונה 22 ימים, בעשרה מפגשים של סופי שבוע, אחת לחודש. המפגש הראשון והאחרון בני שלושה ימים, שאר המפגשים הם בני יומיים.
השהייה בתנאי קמפינג במתחם “מלאכות ביער” בקיבוץ צבעון , ובמהלך החורף, חלק מהמפגשים יתקיימו ברמת יוחנן, בהתאם למזג האויר. 
 
אופן הלימוד
הקורס בנוי באופן שבו בוגרי הקורס יוכלו להעביר את הידע הזה הלאה. כלומר גם לומדים את המלאכה וגם לומדים איך ללמד אותה. בתקוה שכל אחד מכם יוכל לשלב את הידע שהוא יקבל בקורס , בחייו המקצועיים. בחינוך, בהדרכה, בטיפול…. כל אחד ועולמו המקצועי.
הסילבוס של הקורס נכתב עם הרבה מחשבה ותשומת לב להתפתחות של הנושאים הנלמדים, שמהווים בסיס אחד לשני. החל מבניית עמדת העבודה של בעל המלאכה, בניית הידיות לכלים, הכנת הכלים עצמם וכו…. מתקבלת חוויה שלמה שהמשתתף בקורס יוכל בסופו של דבר להכין לעצמו כלים וליצור בהם. זה מאפשר חופש גדול ושמחה.
השנה אנחנו משתפים פעולה עם מדריכים של ארגון “שומרי הגן” שיעבירו תכנים בכל מפגש שיחברו אותנו ליער, להתבוננות והקשבה עמוקה.
כמו כן במהלך הערבים של הקורס יהיו הרצאות ערב מעניינות ומעשירות בנושאים: בוסתנאות מסורתית, חינוך יער, משמעויות של שהייה בטבע, ועוד!
 
סילבוס הקורס :
 
שהות ביער- 
במהלך המפגשים נישן ונחיה ביער באופן פשוט, את הארוחות נכין בעצמנו על המדורה וכשהשמש תרד נדליק את אור הכוכבים. מטעני האנרגיה יהיו מהמדורה והחברה. מומלץ בחום להביא אוהל שק שינה ומזרון טובים, משתתפי הקורס יזכו לבלות כמעט שנה בצפייה באותו מקום ביער- נוכל להרגיש ולצפות בהבדלים בין העונות וללמוד קצת יותר על איך היער מתנהג אולי אפילו נזכה לקצת שלג בחורף. 
 
למי מתאים ?
בראש ובראשונה הקורס מתאים לכל מי שמעוניין לעסוק במלאכות יער פשוטות ומסורתיות, הידע הנרכש יכול לשרת את המשתתפים לאחר מכן לגשת לעיסוק זה כתחביב לחיים או כהוראה לאחרים. 
*זהו אינו קורס להכשרת מורים.
 
 עלות הקורס: 7,800 ש”ח 
 
אופן התשלום
במעמד ההרשמה על כל משתתף לשלם דמי הרשמה על סך 800 ש”ח שאינם ניתנים להחזרה. 
את היתרה, 7,000 ש”ח ניתן לפרוס עד 8 תשלומים. ולשלם בהוראת קבע בבנק.
 
 
 

800.00