פסטיבל רוחות הצפון
חול המועד סוכות 12-15.10.22

פסטיבל ”רוחות הצפון” מבית ”מלאכות ביער” בקיבוץ צבעון, הוא אירוע יוצא דופן המשלב קהילה, מלאכה ויציאה אל הטבע הפראי של הגליל העליון. הפסטיבל מתקיים ביער אלונים עתיק, באוירה טבעית וקסומה, תוך חיבור לאדמה, לפשטות, ללמידה. אנחנו מזמינים אתכם למסע של יצירה ומלאכה משותפת, עם אנשים נפלאים מכל קצוות הארץ, ביער הכי יפה בישראל.  הפסטיבל ייחודי מסוגו בארץ, ברוח ויקינגית בשילוב אלמנטים מארצות נורדיות, צפוניות וקרות, בהן חוגגים את “רוחות הסתיו” המנשבות ומתכנסים יחד לפני שצוללים אל החורף הקר.

במהלך הפסטיבל יתקיימו סדנאות מעולם המלאכות והחיבור אל הטבע והיער, ובנוסף אנו מזמינים את המשתתפים לחוות למידה מעשית תוך כדי עבודת יצירה משותפת. השנה נבנה יחדיו בנגריית היער ובנפחיה ספינה ויקינגית מפוארת שתהיה היצירה המשותפת של כל אורחי הפסטיבל.

לאורך הפסטיבל יתקיימו סדנאות של מלאכות מסורתיות שיונחו על ידי בעלי מלאכה מנוסים ומובילים בתחומם, בין המלאכות שנלמד: גילוף, חרשות עץ, נפחות פלדה, קליעה, קשתות, קדרות קדומה, יצירת סנדלים ומוקסינים בעבודת יד, צורפות, צמחי מרפא,ליקוט, הדלקת אש אריגה ועוד. וכמובן מרחב הילדים שבו יוכלו הילדים ללמוד ולהתנסות בעבודה באדמה , בצביעה טבעית ובהכנת כלי נגינה מחומרים טבעיים.

כל הטוב הזה, ויש עוד!

ביום שישי בצהריים, נניח את כלי העבודה ונצא יחד לחוויה של כפר ויקינגי אמיתי. נתכנס אל הארוע המרכזי של הפסטיבל- חגיגות יום השיוויון.

תחרויות ומשחקים היתוליים ברוח ויקיגית, שוק בעלי מלאכה של הכפר, דוכני תחפושות ואיפור ברוח התקופה, בית המרזח אמיתי בו יוגש שיכר מקומי , ולסיום הופעה מוסיקלית משובחת ומסיבה לתוך הלילה.

הפסטיבל מתאים לכולם! משפחות, יחידים, סקרנים וכל מי שיצירה וטבע פועמים בו.

הפסטיבל אינטימי ואיכותי. מקסימום משתתפים בפסטיבל : כ 250 איש בלבד. מהרו להבטיח את מקומכם.

 

החלה מכירת הכרטיסים

הפסטיבל מתקיים ביער אלוני תולע בקיבוץ צבעון בגליל העליון