זו השנה השנייה של פסטיבל “רוחות הצפון” מבית “מלאכות ביער” בצבעון. בואו להיות חלק בחגיגה של ארבעה ימי מלאכה מסורתית ביער האלונים הקסום בסמוך לקיבוץ.

איך נראה יום בפסטיבל?
מדי בוקר יתקיים מעגל בוקר שייתן לנו השראה, כיוונון לנוכחות, נשימה והקשבה. במעגלי הבוקר נתנסה ביוגה, תנועה, הקשבה לציפורים, הליכות שקטות ביער ועוד.
במהלך היום יתקיימו שני שערים מעמיקים למלאכה, בבוקר ואחרי הצהריים. כל שער יארך 3-4 שעות בהן נצלול אל מלאכה מסוימת. בשערים למלאכה יוצעו סדנאות גילוף, נפחות, חמר ואדמה, ליבוד צמר, קליעה ועוד.

במהלך היום יוגשו ארוחות מזינות וטעימות, תה, קפה ופינוקים ובערב נשב סביב המדורה למעגל ערב של הקשבה ויחד.

 

במעגלים האלה יהיה מקום למשתתפי הפסטיבל להביא מהידע שלהם ומעצמם ולהנחות חלק מהמעגלים. נשמח מאוד שיהיה תוכן שהמשתתפים יביאו בעצמם אל המעגלים הללו.

משפחות

בהתכנסות יתקיים מתחם פעילויות לילדים ובו מתקנים והפעלות מיוחדות של מלאכות ויצירה לילדים. המתחם לילדים יהווה מרחב מיוחד של עשייה מגוונת ומדליקה שבו יוכלו המשפחות לבלות זמן איכות של יצירה יחד.

חלק מהסדנאות יהיו פתוחות לנוער בגילאים 11-16. בחלק ניכר של הסדנאות שלנו ילדים אינם יכולים לתפוס מקום כמשתתפים, הילדים מוזמנים בשמחה להצטרף ולעזור להוריהם בסדנאות, האחריות על הילדים במהלך הפסטיבל היא של ההורים, ההורים מתבקשים להקפיד עם הילדים על כללי הבטיחות.  בסדנאות בהן משתמשים בכלים חדים, גרזנים וסכינים, לא תותר השתתפות של ילדים מתחת לגיל 16.   

 

 

לינה ואוכל

הלינה תתקיים ביער בתנאי קמפינג במתחם המיועד ללינה, ובמסגרת של LEAVE NO TRACE, מה שתביאו אתכם, גם תקחו איתכם בסוף ההתכנסות, כדי לתת ליער את הכבוד הראוי לו.

במקום יהיו שירותי קומפוסט, ברזים לשטיפת כלים ולשטיפת ידיים ומקלחות שטח.

ההתכנסות כוללת ארוחות צהרים וערב אשר יבושלו במקום ע”י צוות מטבח מדהים, האוכל יהיה צמחוני פשוט ומזין. בבוקר יוגשו פירות ובמהלך היום תהיה פינת קפה ותה. מומלץ להביא מצרכים להכנת ארוחת בוקר עצמאית בשטח (ללא בישול), נשנושים ופירות .

שימו לב – לא תתאפשר הדלקת אש במתחם ההתכנסות.

במהלך כל ההתכנסות המדורה המרכזית תמשיך לבעור ולחמם אותנו. זו המדורה היחידה שתבער במהלך כל ימי ההתכנסות.

 

משחקי הסתיו

ביום שישי, בצהרי היום יתקיימו ‘משחקי הסתיו’, מסורת עתיקת יומין בצבעון.

יגיעו ויקינגים מכל קצוות תבל, מדושנים ונחושים וכולנו נפצח בתחרויות ומשחקים היתוליים ברוח הויקינגית כמו טיפוס עמודים, ביקוע עץ בגרזן, תחרות מריצות ועוד ועוד.

חביות הבירה יתרוקנו והלבבות יפתחו.

לקראת המשחקים יתקיים מתחם הכנת תחפושות ואיפור.

מומלץ להביא פרטי לבוש ויקינגים מבעוד מועד.

 

מה להביא?

#  ציוד מחנאות אישי מלא – אוהל אטום לגשם, שק שינה, מזרון שטח וכו’

#  ביגוד מתאים לקור צפוני, בלילה צפוי להיות קריר.

#  מצרכים להכנת לארוחות בוקר עצמאיות – ארוחות צהריים וערב יהיו משותפות וכלולות במחיר.

#  כלי אוכל אישיים – צלחת, כוס וסכו”ם אישיים (לא חד-פעמיים)- לא יהיו כלים חד פעמיים באירוע זה

#  כלי גילוף אישיים (למי שיש)

#  ערכת עזרה ראשונה אישית

# סבון אקולוגי למקלחת

#  כיסא מתקפל או משהו לשבת עליו אם לא נוח לכם לשבת על האדמה

#  שקית לאשפה – לא יהיו פחי אשפה, על כל משתתף לקחת אחריות על הפסולת שלו.

#  כל מה שיגרום לכם להרגיש בנוח בחוץ

#  כלי נגינה

#  עוגות ועוגיות להפסקות קפה/תה

# אביזרי תחפושת ואיפור למשחקי הסתיו

 

מה לא מומלץ להביא?

דברי ערך כגון מצלמות יקרות, תכשיטים וכו, השטח אינו מגודר וללא שמירה.

מסכים מכל הסוגים מאייפד ועד טאבלט (או כל מכשיר שיפריע לנו לשמוע את הציפורים).

 

מה לא להביא

לא להביא כלבים

גזיות / בנזיניות / פתיליות / מדורות

אלכוהול וסמים – אין להכניס למתחם ההתכנסות אלכוהול וסמים

 

אחריות אישית, משפחתית וקבוצתית-

התכנסות זו מקיימת את כלל החוקים החלים על אירועים מסוג זה אך אנו פונים אליכם בבקשה, אנו קחו אחריות על עצמכם, על ילדיכם ועל השכנים שלכם בסדנאות ובמתחם האוהלים. בואו באהבה, פעלו במשנה זהירות והפעילו את מנגנוני הבטיחות שלכם במהלך ההתכנסות, בכל מפגע בטיחותי פנו בבקשה לאחד מצוות ההפקה והסבו את תשומת לבנו לבעיה.

בטיחות וביטחון מבקשים להגיע לסדנאות עם מכנסיים ארוכים ונעליים סגורות. בחלק מהסדנאות יש שימוש בכלים חדים, או גחלים ואש, יש להישמע להוראות הבטיחות של המורים. מומלץ להביא מהבית ערכה לעזרה ראשונה.

 

לגבי הקורונה: אנחנו כרגע רשות ירוקה שמותרת בה התקהלות בשטח פתוח עד 250 איש. אנחנו צופים בפסטיבל השתתפות של כ 150 איש. נבקשכם לשמור על הנחיות משרד הבריאות. להגיע עם מסכות,להקפיד על הגיינה ושטיפת ידיים, לשמור על מרחק של 2 מ, בין אדם לאדם.