בתהליך המלאכה מסתתרות משמועויות רבות חלקן בקהילה וחלקן בעשייה של ממש, יצירה של כלים לחיי היום יום, אם בקליעת סל לליקוט פירות השדה, בליבוד אפודה לשם ההתחממות, בגילוף כף לשם אכילת הנזיד. המלאכה מאז ומתמיד הייתה בתוכנו ובקרבנו, האש שדולקת בנו כאשר אנו רוצים לחזור לחווית העבודה בידיים.  

עיסוק במלאכה בשם המלאכה אינה מספקת אותנו- אנו רוצים להעמיק בתרבות הפשוטה אך מורכבת של העשייה- יחדיו. “המרכז למלאכות ביער” מהווה כבית ספר למלאכות אלו אך גם לחיים, בבית ספר זה תוכלו לבחור לעסוק בכמעט כל מלאכה אשר תרצו- תפגשו בו את המורה המקצועי ביותר ובעל הניסיון הרב ביותר בהוראת מלאכה זו- שכן אותם מורים בחרו לעסוק במלאכתם כדרך חיים ולו בכדי לחיות את התרבות העומדת מאוחריה.

 אנו בוחרים שוב ושוב לעסוק במלאכות מסורתיות ופשוטות ללא חשמל וללא תלות במכשירים שאינם הידיים שלנו. בצל אלונים עתיקים יושבים ולאט לאט מגלים את היצירה אותה אנו מסוגלים לעשות, כאן ועכשיו לא עתידי ולא שוכן עבר.  

הצטרפו אלינו למסע של גילוי, מסוגלות, למידה עד אין קץ והעמקה. אנו מציעים מגוון רחב של אפשרויות העומדות לרשותכם, ממפגש יומי וחד פעמי כבסיס ושער למלאכה עד קורס שנתי מגוון ומעמיק.

נשמח לענות לדרישות שונות באם ישנן כאלו. צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לשירותכם.

תמונות מסדנת גילוף כף

סדנאות צמר

קורס בניית קשתות

סדנאות קליעה

גילוף קוקסות

סדנאות נפחות יער

קורס חריטת קערות